ceptentv.com uydudan yayın yapan tüm tv kanallarını canlı izleme kanal yayın akışı, belgesel, dizi ve film kanallarına ulaşabileceğiniz ücretsiz bir web sitesidir.
Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

ATV HD izle

İsim TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ
Kategori Ulusal
Genel Merkezi İstanbul
İletişim [email protected]
Telefon 444 88 81

ATV CANLI İZLE

ATV, Türkiye’nin ilk özel girişim olarak kurulan tv kanallarından biridir. Türkiye’nin önde gelen kanallarından biri olan ATV, 12 Temmuz 1993’te test2 yayınına başlamış hemen peşinden 9 Eylül 1993 tarihinde gerçek yayınına başlamıştır. Kurucusu olarak, İzmir’de 1895 seneninde kurulan köklü mahalli medya Yeni Yüzyıl’ın sahibi Bilgin ailesi ATV’ yi İstanbul’da hayata geçirmiştir. Dinç Bilgin’in ATV kurucusu olarak görünse de günümüze gelene kadar ATV bir çok defa el değiştirmiş, her yeni idareyle beraber bir hayli farklığa kapı aralamıştır. 

 

 

ATV’NİN TARİHÇESİ 

Aslında ATV’nin kuruluş evresinde üç değişik grup bulunmaktaydı.  Hüsnü Özyeğin (FİBA), Dinç Bilgin (Bilgin Grubu) ve Mehmet Emin Karamehmet (Çukurova Grubu) bir araya gelerek bir tv kurma projesini hayata geçirmek üzere anlaştı. Bu vaktin en büyük 3 şirketi tv için SATEL isimli ortak şirketi kurmuşlardır. Kuruluş evresinden sonra Hüsnü Özyeğin’in sahip olduğu FİBA grubu paylarını diğer iki ortağa devrederek ortaklıktan ayrıldı. Zira FİBA grubu o dönemde kuruluş evresinde olduğu bankası Finansbank’a yoğunlaşmak istiyordu. İki grup Bilgin ve Çukurova grubu ATV idarenini devam ettirdi. İlerleyen vakit diliminde iki ortak arasında çıkan anlaşmazlıklar sonrası Mehmet Emin karamehmet’in sahip olduğu Çukurova Grubu da ortaklıktan ayrıldı. Bu sayede Dinç Bilgin ATV’nin tek sahibi olarak Merkez Yayıncılık üzerinden ATV’yi  yönetmeye devam etti. 

DİNÇ BİLGİN, CİNER GRUBU VE TURKUVAZ MEDYA

Dinç Bilgin gazetecilik ve yöneticilik mananında medya dünyasına ilkleri yaşatan bir patron oldu. Ancak medya patronluğu sonrası ETİBANK yatırımı medya patronluğunu zora soktu ve 2000’li senelerde zorlu bir dönem yaşadı.   2000 senesi içinde ekonomik krize giren ATV ve Sabah Grubu, önce Sabah gazetesi ile yazılı medyası, 2002 seneninde ise ATV’yi Ciner Grubu’na devredilmiş ve yayın hayatına bu şekilde devam etmiştir. Ciner grubu ise başta Sabah gazetesi olmak üzere 2007 seneninde Çalık Holding’in Turkuvaz AŞ’sine satılarak yayın hayatına devam etmiştir.  Sabah gazetesi ile daimi aynı yazgısı paylaşan ATV de  TURKUVAZ medyaya geçmiştir.

 

ATV YAPIMLARI 

26 senedir yayın hayatına devam eden ATV’de yerli ve yabancı bir hayli dizi, program ve belgesel  ile sevenlerini buluşturmuştur. 26 senede akılda kalan en iyi dizileri arasında; Adanalı, Bağışla Bizi Hocam, Aliye, Aşk ve Ceza, Asmalı Konak, Avrupa Yakası, Baba Hanesi, Beyaz Gelincik, Bir İstanbul Masalı, Bizim Evin Halleri, Canım Ailem, Çiçek Taksi, Deli Yürek, Elveda Rumeli, Ezel, Gönül Çelen, Anımsa Sevgili, İkinci Bahar, Semtin Muhtarları, Parmaklıklar Ardında, Selena, Sıcak Saatler, Sıla, Süper Baba, Unutulmaz, Zerda belleklere kazınmıştır.  Dizilerin bir çoğunun başlangıç noktası ATV olsa da, daha sonra başka kanallara transfer olanları da bulunmaktadır. 

 ATV; yalnızca dizilerden ibaret değil. Müsabaka programı “Kim Milyoner Olmak İster?”,  Kayıpların arandığı, cinayetlerin çözüldüğü programı “Müge Anlı ile Tatlı Sert”, bilhassa Cuma günlerinin ve Ramazan ayının vazgeçilmez programlarından “Nihat Hatipoğlu ile Arkadaşa Doğru” gibi programlarla halkın nabzını iyi tutan bir kanaldır. Yayın hayatına başladığı 1993 seneninden bugüne kadar yayından kaldırılan ve biten dizileri ile birlikte 300’e yakın dizi ATV sayesinde hanelerimize misafir olmuştur. 100’e yakın komedi programı, müsabaka ve talk show gibi değişik dallarda da program yapılmıştır. 

 

2015 seneninde Turkuvaz Medya grubunun tv kanalı olan ATV, Romanya, Azerbeycan, Avustralya, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve bir hayli Avrupa ülkesinde yayınlanmaktadır.  ATV genel merkezi Beşiktaş’ta bulunmaktadır. ATV Avrupa, A HaberA SporMinika çocukMinika Go gibi kanallarla kanal çeşitliliğini de arttırmıştır.

 

ATV Türksat Frekansı Bilgileri

Frekans: 12053
Sembol oranı: 27500
Polorizasyon: Horizontal
Fec: 5/6

 

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Korkunç Dev (Ogre) | Türkçe Dublaj Yabancı Korku Filmi | Full Film İzle Korkunç Dev (Ogre) | Türkçe Du...
Tukiyede Youtube, Twitter, Facebook, instagram ve Sosyal Medya Ne Olacak? Tukiyede Youtube, Twitter, Fac...
WHATSAPP GERİ ADIM ATTI, WHATSAPP’TA KAFALARI KARIŞTIRAN SORUN DÜZELTİLDİ! WHATSAPP GERİ ADIM ATTI, WHATS...

Son Yorumlar

DMCA.com Protection Status
Sitede yer alan radyo ve tv yayın ve/veya logolarının içeriğinden ceptentv.com sorumlu değildir ve hakları kendilerine aittir. ceptentv.com yayınlarda herhangi bir değişiklik, reklam yerleştirme uygulaması, kayıt yapmadığı gibi, tamamen FTA (Free To Air) yayınları aktardığı için, hiçbir şekilde yasal sorumlulukları kabul etmez. Tüm sorumluluklar yayını yapan kanala aittir.