ceptentv.com uydudan yayın yapan tüm tv kanallarını canlı izleme kanal yayın akışı, belgesel, dizi ve film kanallarına ulaşabileceğiniz ücretsiz bir web sitesidir.
Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

IPTV Teknolojisi Tarihi

IPTV teknolojisi

Uygun teknoloji hiç şüphesiz üçlü oyun hareketinin en önemli itici güçlerinden biridir.

Sabit ağ ve TV için mevcut çözümler - farklı gereklilikler gösterse de, çünkü tipik olarak farklı kaynak noktalardan başlar - en uygun platformlar için tanımlanması, edinilmesi ve uygulanması (ve varsa mevcut ağlarla entegrasyonu) konusunda benzer zorluklar vardır. üçlü oyun teklifi.

Bir geleneksel sabit telefondaki üçlü oyun teklifinin uygulanması için, çözüm diğerlerinin yanı sıra aşağıdakileri içeren teknolojilerin kullanımını içerir:

Toplama ve erişim ağları

DSLAM'larda (DSL erişim çoklayıcı) ve Ethernet anahtarları / B-RAS'ta (geniş bantlı uzaktan erişim sunucusu) desteklenir, ADSL2 + sistemleri gündemde.

Bazı oyuncular, daha yüksek kapasite sunan optik sistemlerin (FTTx) kullanımına dayanarak anlaşma yapmaya başlarlar; bu, uygulama maliyetlerinin yüksek olmasına rağmen, sıkıştırma teknolojisini hesaba katarsak, erişim altyapısına bu yatırımın potansiyelini daha da arttırır.

IPTV Platformları

En azından şunlardan oluşan:

  • Bir kafa ucu - Diğer elemanların yanı sıra, alıcılar, kodlayıcılar, kod çözücüler ve video sunucularından oluşan, dağıtılmak üzere işlenen ve çoğalan sinyalleri alan antenler;
  • Set üstü kutular - Son kullanıcı cihazında kullanılan ve sinyaller ve diğer bilgilerin çoğaltılması için TV setine bağlı cihazlar;
  • DRM - kontrole ve ilgili içeriğin telif hakkı korumasına erişmek için Sistem Yazılımı;
  • Middleware - TV sisteminin kontrolü için yazılım;
  • Yönetim ve fatura platformları.
IP telefon platformları

Altyapı ile ilgili, diğer ekipmanların yanı sıra anahtarlar ve ağ geçitlerinden oluşur.

Doğal olarak, bu tür platformların, seçici bir trafik önceliği politikalarına ilişkin trafik proaktif yönetimi (kaynak optimizasyonu ile ilgili) ve QoS (hizmet kalitesi) tekniklerini kullanmak için ideal olarak parametrelendirilen bir IP / MPLS (çoklu protokol etiket değiştirme) üzerine uygulandığı varsayılmaktadır.

Dahası, üçlü oyun altyapısının işletilmesi - özellikle hata ve performans yönetimi açısından - destek sağlamak için yönetim platformlarına (OSS - operasyon destek sistemleri) yatırım yapılması gerekmektedir.

Son olarak, ancak aynı derecede önemli olan, bu yeni hizmet teklifine göre ayarlanmış faturalama platformunun yapılandırılmasının önemidir.

Geleneksel bir TV ağında üçlü oyun teklifinin uygulanması için, senaryo biraz farklıdır:

Büyük dağıtım TV ağları, özellikle baş uçları ve göbekler arasındaki aktarımda, taşımalarının bir kısmı için zaten IPTV kullanmaktadır, ancak son kullanıcı için video içeriği, dijital QAM taşıyıcıları tarafından taşınmaktadır.

Tek bir ağ geçidi (kablo modem) aracılığıyla birden fazla içeriğin (eşzamanlı kanallar) ilişkilendirilmesi için gerekli trafiği destekleyecek teknoloji DOCSIS 3.0'dır. Bu protokol, Kablo Laboratuarları tarafından geliştirilmektedir ve DOCSIS'in 3.0 Sürümünün, kablolu modem için 300 Mbps'ye kadar taşıyabilecek trafiği desteklemesi beklenmektedir.

Geleneksel bir TV ağında üçlü oyun çözümü sunmanın zorlukları arasında:

Baş uç dijitalleştirme

Uygulama için benimsenecek dijital TV standardının seçimi, sıkıştırma yeterliliği ve mevcut frekans spektrumu ile aynı hizada olması çok önemlidir.

Ağların yönetimi

Aynı son kullanıcı için ve çözümün mevcut diğer kontrol sistemleriyle (CRM, Faturalandırma, ERP vb.) Ara yüzüne yönelik olarak, çoklu hizmetlerin teklifine uygun bir ağ yönetim modelinin (TV paketleri, İnternet ve Telefon) kabul edilmesi fevkalade.

Omurga ağları

Eşzamanlı ses ve veri trafiğinin kullanım alanları, geniş bant genişliği desteği için kesintisiz omurga oluşturma ve sistem yönetimi ve güvenliği gibi diğer özelliklerin paylaşılması ihtiyacını yaratır.

YENİ IP HİZMETLERİNİN YÖNETİMİ

İletim sistemini kalite yönetimindeki tek sorun olarak görmemek zorunludur, çünkü dikkate alınması daha da kritik olan başka noktalar vardır:

Hizmetin gerçek zamanlı olarak taşındığı bir IP ağı (ses veya veri olabilir), yalnızca veri düşündüğü zaman her zaman bir şekilde göz ardı edilebilecek özellikler, şimdi her şeyi değiştirir.

Gecikme, titreşim ve paket dizisi ile ilgili endişeler uygulamaların katmanında ve sonuç olarak ses ve video hizmetlerinde iyi bir QoS projesine sahip olmak için gerekli olan etkiye sahiptir.

Asıl soru, bir IP ağındaki hizmetleri bu kadar hassas bir şekilde yönetmektir, bu nedenle, onlar için, en azından geleneksel ses ve görüntü hizmetlerine aşina olduğumuza benzer bir deneyim kalitesi sağlamak için yeni ölçütler gereklidir.

“Performans araçları” endüstrisi ve üreticileri, sistemlere yeni ölçütlerin eklenmesi gereken bu yeni senaryoya adapte olmaya başlıyor, yönetim merkezlerine IP ağları üzerinde önemli bir kalite vizyonu getiriyor. bant genişliği ve öncelikler için büyük savaş.

Bu evrim senaryosu, yeni ses, video ve veri hizmetleri üzerinden daha iyi görünmemizi ve sadece basit, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir platformlar değil, aynı zamanda taşımacılığın teknik zorluklarını anlayabilen ve yönetmek için çözümler sunan ortaklar bulmaktadır. Yeni hizmetleri, geleneksel hizmetlerde mevcut deneyimin kalitesi ile sürdürmek.

IPTV - BİR TOUCH'TA ETKİLEŞİM

IPTV'nin önemli bir avantajı, iletişim veya eğlence amaçlı olsun, yeni hizmetler sağlamadaki neredeyse sınırsız olasılıktır.

IP üzerinden entegrasyon şekli göz önüne alındığında, geleneksel TV biçiminde asla hayal edilmeyen hizmetler ekleyebilirsiniz.

TV yayınları için içeriğin yaratılması, gerçek zamanlı etkileşimler olasılığını göz önünde bulundurarak, üretim endüstrisinde devrim yaratıyor.

Buradaki fikir, izleyicilerin oyunları, yarışları kontrol edebildiğini, sınavları çözebildiğini ve müzik programlarındaki DJ'lerle etkileşime girebildiğini ve katılımcılar için ödüllendirilebiliyor.

Reklamın yayınlanmasından sonra ürünün ayrıntılarına hazır erişim, özel donanıma gerek kalmadan yüksek çözünürlüklü oyunları tetikleyin, yalnızca alıcı kutusunun uzaktan kumandasını veya bağlı bir joystick'i kullanın, restoranın menüsüne erişin ve akşam yemeği veya içecek siparişi verin Online film izlerken, diğerleri arasında bazı olasılıklar.

Son olarak, teknoloji ne kadar olgunlaşırsa, her zaman müşterileri çekmek ve elde tutmak amacıyla yeni gelirler ve yeni hizmetler için fırsat yelpazesini daha da arttırır.

Bu yazı 17 KASıM 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız


DMCA.com Protection Status
Sitede yer alan radyo ve tv yayın ve/veya logolarının içeriğinden ceptentv.com sorumlu değildir ve hakları kendilerine aittir. ceptentv.com yayınlarda herhangi bir değişiklik, reklam yerleştirme uygulaması, kayıt yapmadığı gibi, tamamen FTA (Free To Air) yayınları aktardığı için, hiçbir şekilde yasal sorumlulukları kabul etmez. Tüm sorumluluklar yayını yapan kanala aittir.