ceptentv.com uydudan yayın yapan tüm tv kanallarını canlı izleme kanal yayın akışı, belgesel, dizi ve film kanallarına ulaşabileceğiniz ücretsiz bir web sitesidir.
Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

CNN Türk Canlı HD izle

İsim Doruk Televizyon Ve Radyo Yayıncılık A.Ş.
Kategori Haber
Genel Merkezi İstanbul
Telefon 0 212 413 54 49
Adres http://www.cnnturk.com

CNN Türk Yayın Akışı

 

CNN TÜRK CANLI İZLE

Amerika orijinli bir kanal olan CNN; dünyanın sayılı televizyonlarından biridir. Dünyanın köklü tv yayıncılığı kanalı olan CNN, 1980 seneninde yayın hayatına başlamıştır. Ted Turner tarafından kurulan CNN,Cable News Network şirketinin baş harflerinden oluşturulmuştur.CNN TV’nin diğer TV kanalından büyük bir farkı vardır. Haber kanalı olarak hizmet vermek üzere kurulmuştur. Dizi, sinema, reality show gibi programları yayınlayan bir hayli kanal arasından sıyrılarak 7 gün 24 saat canlı yayın yapmaktadır. Bu konuda bir ilk olmuştur. Aradan geçen 39 sene Amerika başta olmak üzere Kanada’da milyonlarca evde izlenmektedir. Bu kadar fazla seyirci kitlesine sahip olan CNN yıllar içinde bir hayli yan kuruluşu da devreye sokmuştur.

 

Ted Turner

    

CNN’in, dünyanın her yerinde yayın yapan kardeş kanalları şu şekildedir:

 • CNN-IBN
 • CNN International
 • CNN Türk (Türkiye)
 • Cartoon Network
 • Boomerang
 • Tru TV
 • TBS
 • CNN Airport Network
 • CNN en Espanıol (İspanya)
 • HLN
 • CNN Chile (Şili)
 • CNN+
 • TNT
 • Turner Classic Movies

CNN TÜRK’ÜN DOĞUŞU

CNN’nin Amerika’da kurulmasından 19 yıl sonrasında Türkiye’de Doğan Medya Grubu ile Amerikan CNN ile iştirak ederek CNN Türk doğmuştur. 11 Eylül 1999’da CNN Türk; Amerika merkezinden değişik bir yayın siyaseti izlemektedir. Yalnızca haber yayını değil bu arada birçok haber programı, özel yayınlar ve talk show gibi programlar da yayınlanmaktadır. 2005 – 2008 yılları arasında Formula 1 yarışlarını yayınlayarak Türkiye’de bir ilke imzalamıştır. Yayın haklarını satın aldığı Formula 1’i tüm dünya CNN Türk’ten izlemiştir. Habercilik açısından Türkiye’nin sayılı kanallarından biri olan CNN Türk, bilhassa 5N1K, Bir Yudum İnsan gibi haber ve yaşam öykü ağırlıklı programlarla alaka çekmiştir.

 

 

 

CNN TÜRK UNUTULMAYAN PROGRAMLARI

360 Derece, Arda’nın Mutfağı, Ters Sualler, Bir Zamanlar Haberler, Aklın İzi, Akut Var Hayat Var, Ankara Günlüğü , Burada Hayat Var, Burada Laf Çok, Can Arkadaşım, Can Oba ile Ramazan Tatları, Cem Seymen Tayvan’da, Formula 1 Özel, Hayat Dolaşça Güzel, İşimiz Estetik, İtalyan İşi, Medya Semti, Paranın İzi, Suç ve Kanıt gibi belleklere kazınan bir hayli programı misafir eden CNN Türk, spor ile ilgili da iddialı programlar hazırlamıştır. Spor Vizyon ile günlük spor haberlerinin nabzı tutulurken, Spor Masası gibi konukları ve sporun meselelerinin konuşulduğu programlarla sporu da sevenleri ile buluşturdu.

CNN TÜRK 2019-2020 YAYINLARI

Güneri Civaoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Saydam Oda” yayın maceranına Kanal D ekranlarında başlamıştı. Ancak şimdi CNN Türk’te yayınlanmaya başladı. Pazar günlerinin kültür sanat program klasiği olan Saydam Oda her Pazar günü 11.05’ten itibaren CNN Türk de yayınlanıyor.

Pazar sabahlarının bir başka klasiği de sıhhat programı olarak CNN Türk’te karşımıza çıkıyor. Serra Taşkıran ve Op. Dr. Yücel Sarılatın’ın sunumuyla İşimiz Estetik programı tüm insanlar için estetik ve güzelliğin ipuçlarını vermeye devam ediyor.

 

Mehmet Ali Birand’ın talebelerinden biri olan Cüneyt Özdemir gazeteciliğin vazgeçilmezi 5N1K ismini verdiği programıyla artık o da medya dünyasının klasikleşmiş haber programlarının arasına girmeyi muvaffak oldu. Fark konuların mercek altına alındığı 5N1K programı her hafta Cumartesi günleri 18.00’de CNN Türkekranlarında yerini alıyor.

Pazar akşamlarının spor konuşulduğu CNN Türk programı Pazar Akşamı Futbol’da Damla Uğurtürk’ün o haftanın spor olaylarına ait suallerini spor yorumcuları Mehmet Ali Çelikler, Tayfun Bayındır ve Bülent Yıldırım cevaplıyor.

Akıl Çemberi programı ile Başak Şengül gündemin ehemmiyetli başlıklarını politikanın tanınmış isimlerine soruyor. Her hafta başka konu ve konuklarıyla Başak Şengül, Akıl Çemberi ile CNN Türk ekranlarında politikanın nabzını tutuyor.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Korkunç Dev (Ogre) | Türkçe Dublaj Yabancı Korku Filmi | Full Film İzle Korkunç Dev (Ogre) | Türkçe Du...
Tukiyede Youtube, Twitter, Facebook, instagram ve Sosyal Medya Ne Olacak? Tukiyede Youtube, Twitter, Fac...
WHATSAPP GERİ ADIM ATTI, WHATSAPP’TA KAFALARI KARIŞTIRAN SORUN DÜZELTİLDİ! WHATSAPP GERİ ADIM ATTI, WHATS...

Son Yorumlar

DMCA.com Protection Status
Sitede yer alan radyo ve tv yayın ve/veya logolarının içeriğinden ceptentv.com sorumlu değildir ve hakları kendilerine aittir. ceptentv.com yayınlarda herhangi bir değişiklik, reklam yerleştirme uygulaması, kayıt yapmadığı gibi, tamamen FTA (Free To Air) yayınları aktardığı için, hiçbir şekilde yasal sorumlulukları kabul etmez. Tüm sorumluluklar yayını yapan kanala aittir.