ceptentv.com uydudan yayın yapan tüm tv kanallarını canlı izleme kanal yayın akışı, belgesel, dizi ve film kanallarına ulaşabileceğiniz ücretsiz bir web sitesidir.
Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

Kanal 7 HD

İsim Hayat Görsel Yayıncılık A.Ş.
Kategori Ulusal
Genel Merkezi İstanbul
Telefon 0 212 437 80 80
Adres http://www.kanal7.com

KANAL 7 CANLI İZLE

Kanal 7,Hayat Görsel Yayıncılık A.Ş. tarafından 27 Temmuz 1994 seneninde kurulmuş bir Tv kanalıdır.4:3 resim formatında, ‘’Hayatın Tüm Renkleri Kanal 7’de ’’ sloganıyla televiz4:3 resim formatında televizyon dünyasın adım atmıştır. Kurulduğu senelerde Yönetim Kuruldu. Başkanlığını ise Zekeriya Karaman yapmıştır.

KANAL 7 NASIL KURULDU?

Kanal 7’nin kuruluş hikayesi 1992’de başlamıştır. O vakit Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, İslami ölçülerde bir kanal kurma fikri vardı ve bunu gerçekleştirmek üzere Kombassan Holding’in sahibi Haşim Bayram ile görüştü. O dönem Haşim Bayram ve Necmettin Erbakan TRT’yi ziyaret ederek tv kuruluş evreleri ve teknik altyapı ile ilgili bilgiler alındı.Ve hemen peşinden 1993 seneye gelindiğinde 8 ortaklı bir şirket olan Yeni Dünya İletişim A.Ş kuruldu. Recai Kutan, Zekeriya Karaman da bu ortaklar arasında yerini aldı. Şirket kurulduktan sonra Necmettin Erbakan’ın sağ kolu olan Recai Kutan ve Kombassan Holding patronu Haşim Bayram Almanya’ya gitti. Ulusal Görüş Örgütü’nın Almanya kalesi denilen Köln de Türk yurttaşlarından utanmadan izleyebilecek bir tv kanalı için yardım toplandı.İş daha sonra daha da büyüyerek yardım şölenlerine dönüştü.1994 seneye gelindiğinde Kanal 7, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait televizyon kanalının frekansı üzerinden yayın yapmaya başladı. BRT Televizyonunun teknik i mkanları ve frekansı, Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla Yeni Dünya İletişim A.Ş.’ye kiralandı. Almanya’da toplanan bağışlarla İstanbul Reşitpaşa’da merkez binası kiralandı. Kanal 7’nin kuruluş mertebesi bir hayli tenkit alınca,Refah Partisi’nin ikinci adamı Recai Kutan paylarını Mustafa Çelik ve Zekeriya Karaman’a devrederek ortaklıktan ayrıldı. Daha sonra yaşanan Kanal 7’nin parasal sıkıntıları, bir dönem Yimpaş Holding gidermeye çalıştı bu arada payların büyük çoğunluğunu aldı. 2000’li senelerin başında Yimpaş bu sefer parasal sıkıntıya girince televizyondan desteğini ise çekti. Doksanlı senelerde 8 ortakla başlayan Kanal 7 yönetiminde 2000’li senelerde yalnızca ZekeriyaKaraman ve Mustafa Çelik kaldı. Kanal 7, kurucusu olan Erbakan çizgisi yerini AKP çizgisine devretti.Yayınlarını buna göre örgütledi. 1998’de Kanal 7 de bir televizyon programı olarak başlayan Deniz Feneri de, büyük bir organizasyona hemen peşinden yolsuzluk ve dolandırıcılığa dönüştü.

KANAL 7 ŞİRKET İSMİ DEĞİŞTİRDİ

Kanal 7, Almanya’daki Deniz Feneri yolsuzluğu sonrası Hayat Görsel Yayıncılık A.Ş.’ye devredildi. Oysa Hayat Görsel Yayıncılık A.Ş. de yeni kurulan bir şirket değildi. RTÜK Başkanı Zahit Akman’ın daha önceki şirketi Yeni Pasifik İnşaat Endüstri ve Ticaret A.Ş.’nin yeni isimidir. Paydaşlar incelendiğinde Yeni Pasifik İnşaat Endüstri ve Ticaret A.Ş.’nin Aykut Zahid Akman, Deniz Feneri Ankara Temsilcisi Mevlüt Koca, Yusuf Tüzün ve Ceyda Arman olduğu görülmektedir. Şirket 15 Ocak 2008 tarihinde İstanbul’a taşınmasıyla birlikte Zahid Akman ortaklıktan ayrıldı. Yeni Pasifik Şirketi’nin, İstanbul’daki Eyüp Otakçılar Caddesi No: 60 olarak gösterdiği adres bu arada Yeni Dünya Şirketi’nin de adresidir. Kanal 7 de bu adreste bulunmaktadır. 

KANAL 7 PROGRAMLARI

Haber programları, eğlence programları ve bilhassa Hint dizi ve filmleriyle ön tasarıda olan Kanal 7, Yemin isimli bir Türk dizisine ev sahipliği yapıyor. Diğer tüm dizileri ise Bollywood’un tanınmış kişi isimlerinden oluşan bir hayli Hint dizisi… Başşehir Kulisi tartışma programı, Dünyanın Tadı isimli gezi programı, Nursaçan’la sohbetler dini programlar olarak Kanal 7 de karşımıza çıkıyor. 

Kanal 7, İslami akıma uygun olarak yola çıkan hemen peşinden bir sürü yolsuzlukta isimi geçen bir kanal olarak Türk halkının belleklerine kazınmıştır.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Korkunç Dev (Ogre) | Türkçe Dublaj Yabancı Korku Filmi | Full Film İzle Korkunç Dev (Ogre) | Türkçe Du...
Tukiyede Youtube, Twitter, Facebook, instagram ve Sosyal Medya Ne Olacak? Tukiyede Youtube, Twitter, Fac...
WHATSAPP GERİ ADIM ATTI, WHATSAPP’TA KAFALARI KARIŞTIRAN SORUN DÜZELTİLDİ! WHATSAPP GERİ ADIM ATTI, WHATS...

Son Yorumlar

DMCA.com Protection Status
Sitede yer alan radyo ve tv yayın ve/veya logolarının içeriğinden ceptentv.com sorumlu değildir ve hakları kendilerine aittir. ceptentv.com yayınlarda herhangi bir değişiklik, reklam yerleştirme uygulaması, kayıt yapmadığı gibi, tamamen FTA (Free To Air) yayınları aktardığı için, hiçbir şekilde yasal sorumlulukları kabul etmez. Tüm sorumluluklar yayını yapan kanala aittir.