ceptentv.com uydudan yayın yapan tüm tv kanallarını canlı izleme kanal yayın akışı, belgesel, dizi ve film kanallarına ulaşabileceğiniz ücretsiz bir web sitesidir.
Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

TRT 1 HD izle

İsim Türkiye Radyo Televizyon Kurumu
Kategori Ulusal
Genel Merkezi Ankara
Telefon 0 312 463 43 43
Adres http://www.trt.net.tr/

TRT 1 Yayın Akışı

TRT 1 Canlı izle

Ülkemizin en köklü kanalı olan TRT 1, Türkiye Radyo Televizyon Müessesesi Yasası ile 1964 yılında kurulmuştur. Otonom bir tüzel kişiliğe sahiptir. Hem radyo hem televizyon yayınları gerçekleştirmektedir. İlk yayını 1 Mayıs 1964 yılında yapmıştır. TRT’nin asıl olarak 16 adet kanalı bulunmaktadır. Ancak bunlardan en bilineni ve en çok izleyeni TRT 1’dir. TRT 1 Canlı izleyen çok sayıda yurttaş bulunmaktadır. Önceleri siyah, beyaz olan TRT kanalları 31 Aralık 1981 seneninde tam da yılbaşı gecesinde renkli yayına geçmiştir. Önce çok renkli olmasa da 1984 yılı ile beraber tamamiyle renkli yayın ile yayın hayatına devam etmiştir. Ülkemizin ilk renkli yayını bu kanal ile gerçekleşmiştir. belli saatlerde yayın yapan bu tv kanalı, vakitte yayın hayatının saatlerini arttırmış, son zamanlarda ise kesintisiz olarak canlı yayın yapmaktadır.

TRT 1 her konuda yayın yapmaktadır. Haber programlarından, televizyon programlarına, dizilere, filmlere kadar pek çok yayın bu kanal aracılığı ile izlenmektedir. TRT 1 her uydu da bulunmaktadır. TRT 1 Canlı İzle için bilgisayarlarınızdan, tabletlerinizden veyahut akıllı telefonlarınızdan internet sitemiz aracılığı ile kesintisiz ve sansürsüz şekilde izleyebilirsiniz. Türkiye’nin en daha önceki kanalı olan bu kanal, ilk canlı yayınını Şinasi’nin Şair İzdivaç etmesi oyunu ile yapmıştır. O günden bu güne de canlı olarak yayın hayatına devam etmektedir. Önceden çok fazla dizi olmasa da günümüzde reyting rekorları kıran dizilere de imzalamıştır. Çocuk programları, kadın programları, sıhhat programları da kanal da yayınlanmaktadır. TRT 1 Canlı Yayın resmi internet sitesi dışında bu web sitesinden de kaliteli bir şekilde izlenmektedir. Hiçbir fiyat ödemeden yalnızda internetiniz ile televizyon izlemek artık çok kolaydır. Siz de bir akıllı telefon, bilgisayar veyahut tablete sahipseniz televizyona ihtiyaç duymadan televizyon kanallarını kolayca web sitemizden izleyebilirsiniz. Yayınlar tamamiyle kanal ile aynı düzende devam etmektedir. Bu yüzden canlı izlerken reklamları atlamak gibi bir vaziyet mevzubahis değildir. Televizyonda reklam olduğu vakit web sitemizde de aynı anda reklam yayınlanmaktadır. Bu yüzden yayın atlama gibi bir şey söz konusu değildir.

TRT TARİHÇESİ

Türkiye’nin Televizyon ile tanışması 1960’lı senelere dayanmaktadır. 1964 seneninde yasa ile kurulması tasarılanan televizyon, 1966 yılındaTRT kapalı devre televizyon eğitimi yayınları başladı.1967 seneyin 16 Ocak tarihine gelindiğinde TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Bütçe Komisyonu azaları için özel kapalı devre televizyon yayını yapıldı. 10 ay sonrasında ise Ankara Televizyonu genel yayına başlamış teknik tecrübe yayınlarına başlamıştı.  

TRT 1964 seneninde kurulması ile beraber özel televizyonlar kurulduğu tarih 1993 seneye kadar tek kanal olarak varlığını sürdürmüştür. Devlet Televizyonu statüsünde kurulan Türkiye Radyo Televizyon Müessesesi baş harfleriyle TRT, radyo yayıncılığı ile ilgili da çok uzun yıllar tekel olarak kalmıştır. TRT son zamanlarda ise dünya çapında yayıncılık yapan 30’un üzeri dile çevrilen bir kamu kuruluşudur.  Ayrı olarak güneydoğu için geliştirilen bir proje olan GAP ile TV   şehirlerine has özel bir televizyon yayını da vardır. GAP TV isimiyle da bilinen bu kanalda genel olarak Kürt orijinli yurttaşlarımıza yönelik yayın yapılmaktadır.

 

Günün ehemmiyetli bir bölümünü canlı haber akışıyla izleyicilerine aktaran TRT, bir hayli dizi, belgesel, film gibi yayınlar ve eğlence programları, müsabaka programları ile de oldukça sevilen kanallardan biridir. Aslında ilk çıktığı senelerde kuşak olarak 70-80-90’lı senelerin çocuklarının ilk göz ağrısıdır. 

TRT’Yİ TRT YAPAN PROGRAMLAR

Uzun yıllar tek kanal olma avantajını oldukça iyi kullanan TRT, belgeseller, haber programları ve yaşam öykü konulu programlarla izleyicileri ekran başında meblağken,müzik eğlence programları, yabancı film ve dizilerle de oldukça sevilmiştir. Çocuklar için hazırlanan Az Gittik Uz Gittik, Ergun Uçucu ile Uykudan Önce, Atlıkarınca, Adile Naşit ile Uykudan Önce, Oyun Treni, Susam Sokağı gibi birçok program TRT de hayat bulmuştur. 

Uğur Dündar’ın haber programlarının çıkış noktası TRT’dir. Halit Kıvanç’ın Spor Programları, Ali Esin’in Hava Durumu sunumları ise bir efsane olarak belleklerde yerini almıştır. 

 

TRT, Müjde Ar’lı, Neriman Köksal’lı, Burçin Oraloğlu’lu Aşk-ı Memnu, Aydan Şener, Kenan Kalav’lı Çalıkuşu, Sadri Alışık’ın başrolünü oynadığı Kartallar Yüksek Uçar, Fatih Harbiye, Geçmiş Bahar Mimozaları, Gündüz kuşağının unutulmaz dizilerinden Ferhunde Hanımlar, ailelerin severek ve gülerek izlediği Evham Ailesi, Kaynanalar, Bizimkiler, Leyla ile Mecnun gibi birçok dizinin çıkış noktasıdır.  

TRT de yayınlanan Komiser Kolombo, Dallas, Küçük Hane, Flamingo Yolu, San Fransisko Sokakları, Mavi Ay, Kara Şimşek, A takımı, Charlie’nin Melekleri, Beyaz Gölge gibi efsane dizilerin yayın saatlerinde sokaklarda kimse kalmazdı. 

TRT bu arada 1978’den itibaren Uluslar arası Çocuk Şenliği isimi altında bir şenliği üstlenmiş ve dünya çocuklarını bir araya getiren ve beraber eğlendiren kültür alışverişini yapmalarını sağlayan bir organizasyona da imzalayarak bir ilki gerçekleştirmiştir. Bu şenlikler uzun yıllar süresince canlı olarak yayınlanmış ve heyecanları izleyenlere de geçirmiştir. 

TRT’NİN YENİ DİZİ VE PROGRAMLARI

1993 senesi sonrası TRT de özel kanallar ile rekabet etmek ve bir hayli dala ayrılmak zorunda kaldı. Ancak TRT bu manada devlet televizyonu olması avantajını iyi kullandı ve kanal sayısını da arttırarak rekabete her zaman iştirak etmeyi bildi. TRT Haber, TRT Spor, TRT 1, TRT 2 gibi birçok kanalı açan ve her kanalda değişik muhtevalara yer veren TRT 2019 seneninde da birçok yeni yapım ve dizi ile seyircisinin karşısına çıktı. 7 sezondur devam eden Seksenler dizisi, 5 sezondur devam eden Diriliş Ertuğrul, 2.sezonunu yaşayan Vuslat, 3.sezonunu yaşayacak olan Payitaht Abdülhamid, 3.sezonu ile izleyicileri ile özlem giderecek Kalk Gidelim ve 2.sezonuna merhaba diyen Halka dizileri ile yeniden TRT bu sezonda iddialı dizileri ile yayında yerini alacak. 

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Korkunç Dev (Ogre) | Türkçe Dublaj Yabancı Korku Filmi | Full Film İzle Korkunç Dev (Ogre) | Türkçe Du...
Tukiyede Youtube, Twitter, Facebook, instagram ve Sosyal Medya Ne Olacak? Tukiyede Youtube, Twitter, Fac...
WHATSAPP GERİ ADIM ATTI, WHATSAPP’TA KAFALARI KARIŞTIRAN SORUN DÜZELTİLDİ! WHATSAPP GERİ ADIM ATTI, WHATS...

Son Yorumlar

DMCA.com Protection Status
Sitede yer alan radyo ve tv yayın ve/veya logolarının içeriğinden ceptentv.com sorumlu değildir ve hakları kendilerine aittir. ceptentv.com yayınlarda herhangi bir değişiklik, reklam yerleştirme uygulaması, kayıt yapmadığı gibi, tamamen FTA (Free To Air) yayınları aktardığı için, hiçbir şekilde yasal sorumlulukları kabul etmez. Tüm sorumluluklar yayını yapan kanala aittir.